Resultat från Svenska Boxerklubben GDLO boxerspecial i
Smedjebacken 2019-03-09

Domare: Kirsi Tevalin

 

 

BIR

BIM

Winbergs Twist And Shout

De La Pi's Ypperliga Yvonne

 

 

KvalPlacHundÄgare

Valpklass hanar 4-6 månader

1 Hausse J-RopoKatarina Engevall,Faluun

Valpklass tikar 4-6 månader

1Hp Murbergets VanjaDavid Ljungberg,Sandviken
2 Murbergets VilmaJesper Ljungqvist,Upplands Väsby
3 Hausse JoyEmma Söderström,Örebro

Valpklass tikar 6-9 månader

1Hp Birkeboxer WitaAnders Birkeland,Lidingö
2 Dejoyas Easy To LoveIrene Lennstrand,Vårgårda

Bästa Hanvalp

1 Hausse J-RopoKatarina Engevall,Faluun

Bästa Tikvalp

1Hp Birkeboxer WitaAnders Birkeland,Lidingö
2 Murbergets VanjaDavid Ljungberg,Sandviken

Bästa valp

1 Birkeboxer WitaAnders Birkeland,Lidingö

Juniorklass Hanar

Exc1Ck Intense's SpidermanInger Sjöberg,Borlänge
Exc2 De La Pi's Balla BorisGisela Malmberg,Täby
Exc3 Intense's SupermanRaquel Esteban Puyuelo,Uppsala
VG4 Boxplay Extremly PlayfullAnnika Hillberg,Åshammar
VG Murbergets SmokeyFilip Hägg,Bolmsö

Unghundsklass Hanar

Exc1Ck Winbergs Twist And ShoutMaja Axelsson Svancar,Torshälla
Exc2 Murbergets SuneSanna Sjöberg,Långshyttan
VG3 Dardariel Fender EddaMarie Wallberg,Svärdsjö

Öppenklass Hanar

Exc1CkKORAD SE VCH NO VCH RLD N Dejoyas Bombastic BalthazarIrene Lennstrand,Vårgårda
Exc2CkKORAD Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
Exc3 Murbergets PontusElisabeth Adrian,Västerås
Exc4SPH I Twinbox Z's BernardoBerthold Franzén,Norrköping
VG Levonnes TumbleweedEva Norrby,Lyrestad
VG KORAD Murbergets NathanFilip Hägg,Bolmsö
VG Shoestring's Inna's PopcornMarie Louise Wollin,Solna

Veteranklass Hanar

Exc1CkKORAD LPI SE UCH C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK VV-18 NORD VV-18 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby

Juniorklass Tikar

Exc1Ck Big Heart's Splendid BeatTowe Melander,Nykvarn
Exc2Ck De La Pi's Bruna BönanKristin Bergström,Järlåsa
Exc3Ck De La Pi's Busiga BerithPia Fogelberg/ Berglund,Bottnaryd
Exc4Ck Big Heart's StopGunilla Ström Nilsson,Stockholm
Exc Big Heart's Simply The BestAnn Hjorth,Solna
Exc Charmeine Floyd Fender EddaRose-Marie Sternberg,Kolbäck
Exc Hausse InaBrittmari Jalmberger,Eskilstuna
VG Mythique's EowynSisanne Rodderholt,Nora

Unghundsklass Tikar

Exc1Ck Farickos VeniAnna Edberg,Bålsta
Exc2Ck Murbergets SivChristina Nilsson,Östhammar
Exc3 Hausse HopeMalin Slåtteby,Borlänge
VG4 Murbergets RonjaJens Stonelöf,Västerås

Bruksklass Tikar

Exc1LD STARTKLASS LD 1 SPH I Albinsson's Blixtrande RonjaIngegerd Wiren,Segmon
VG2KORAD SPH I Seganders PaisteKatarina Magnusson,Avesta

Öppenklass Tikar

Exc1Ck De La Pi's Ypperliga YvonneKristin Bergström,74496
Exc2Ck Intense's MadisonMattias Fjellman Larsson,Västerås
VG3KORAD Boxplay Drop Dead BeautifulMonica Jönsson,Nacka
VG4 Intense's Red RoseSusanne Johansson,Finspång
VG KORAD Fnatts SkyhawkLena Lexell,Åkers Styckebruk
VG Sat'elit Box YunonaEva Löwenhamn,Åkersberga

Veteranklass Tikar

Exc1CkKORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda

Championklass Tikar

Exc1KORAD SE UCH SE JV-15 LD STARTKLASS SPH I SPH II Rubigo Fly On BonnieMadeleine Winberg,Eskilstuna
Exc2SE UCH LD 1 SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Engelaiz ChelseaCecilia Borgljung,Falun

Bästa Hanhundsklass

1 Winbergs Twist And ShoutMaja Axelsson Svancar,Torshälla
2 Intense's SpidermanInger Sjöberg,Borlänge
3KORAD LPI SE UCH C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK VV-18 NORD VV-18 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby
4KORAD SE VCH NO VCH RLD N Dejoyas Bombastic BalthazarIrene Lennstrand,Vårgårda

Bästa Tikklass

1 De La Pi's Ypperliga YvonneKristin Bergström,74496
2 Intense's MadisonMattias Fjellman Larsson,Västerås
3 Big Heart's Splendid BeatTowe Melander,Nykvarn
4KORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda

Bästa veteran

1KORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda
2KORAD LPI SE UCH C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK VV-18 NORD VV-18 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby
 

Resultatlistan genererad 2019-03-21 19:22:07

SvbShow v1.1.0 Copyright 2015, Svenska Boxerklubben.