Resultat från Svenska Boxerklubben AS boxerspecial i
Tånga Hed, Vårgårda 2015-08-09

Domare: Hanar: Bozhidar Velikov, Bulgarien. Tikar: Josef Šuster Slovakien

 

katalog Ladda ner hela katalogen (187 kB)

 

birbim

BIR

BIM

Teamwork Zahara

IPOI SE V-10 SE V-09 SE UCH Boss Von Bispus

 

 

KvalPlacHundÄgare

Valpklass hanar 4-6 månader   Vinnare

1Hp Hausse GoetheEmma Andersson, Patrik Karlsson,Örebro
2Hp Caprio Optima GrataJill Mellström,Brottby
3Hp Twinbox X's IcemanErik Sundberg,Malmö
4Hp Teamwork AzthorÅsa Nilsson,Växjö
Boxerknock Enter The DragonLinda Jokerud,Sande
Boxerknock ExcaliburMarius Knudsen Flatby,Oslo
Gearbox KeikoKarin Thune,Falun
GibsonBirgitta Wallenius,Alingsås
Kärrängens GussPeter Rosenqvist,Sollentuna
Hp Levonnes Triumph TridentPeter Olsson,Lindome
Hp Levonnes TumbleweedYvonne Hasselberg,Uddevalla
Hp Teamwork AthozCecilia Thelin,Ljungby
- Boxbliss DickensLina Rosenberg,Karlskoga
- Kaliber Von AllegroJessica Nimlin,Strassen, LU
- Lego Des Parfumes De SkanbergiiIngrid Anderson,Landskrona

Valpklass hanar 6-9 månader   Vinnare

1Hp LacosteMariah Larsson,Lund
2Hp LanceloteSara Wärlö,Halmstad

Valpklass tikar 4-6 månader

1Hp Hausse G-HeddaSofia Dunder,Karlstad
2Hp Teamwork AmazonAnnika Johansson,Kristinehamn
3Hp Teamwork Abra KadabraMaritha Östlund-Holmsten,Gyttorp
4Hp Rus La Fler TrinityHannah Gabrielsson,Olofstorp
Boxbliss DeborahEmelie Broman,Stallarholmen
Carolinekilde's Nova Nilerud's ElsaJesper Nilerud,Sunne
Carolinekilde's NutellaHeidi & Henrik Møller Thuesen,Odense N
Hp Gearbox KiraSara Söderqvist,Västerås
Knarreborg's El-Lou EleanorKenneth Riis,Tommerup
Kärrängens KiaraMikael Reinholdz,Fjugesta
Levonnes Twisted SisterYvonne Hasselberg,Uddevalla
PaisteYlva Brandt/katarina Magnusson,Strömstad
PearlAnnika Segander,44795
Teamwork AfricaEva Smedjeborg,Dyltabruk
- Farickos SorayaPernilla Gustavsson,Åby
- Farickos TikaramKerstin Bjarby,Hedby

Valpklass tikar 6-9 månader   Vinnare

1Hp Buffet's Lady MadonnaSusanne Karlsson,Vetlanda
2Hp Okapi Von Der IsenburgErica Blomberg,Tommarp
3Hp LatoyaCecilia Boström,Årjäng
4Hp Kamikaze Z RinguErica Blomberg,Tommarp
LarissaLinda Johansson,Kyrkhult
Voffer's NåjjaInger Brolin,Lagan

Bästa Hanvalp

1 Hausse GoetheEmma Andersson, Patrik Karlsson,Örebro
2 Caprio Optima GrataJill Mellström,Brottby
3 LacosteMariah Larsson,Lund
4 Twinbox X's IcemanErik Sundberg,Malmö

Bästa Tikvalp

1 Hausse G-HeddaSofia Dunder,Karlstad
2 Buffet's Lady MadonnaSusanne Karlsson,Vetlanda
3 Teamwork AmazonAnnika Johansson,Kristinehamn
4 Okapi Von Der IsenburgErica Blomberg,Tommarp

Bästa valp

1 Hausse GoetheEmma Andersson, Patrik Karlsson,Örebro
2 Hausse G-HeddaSofia Dunder,Karlstad

Juniorklass Hanar   Vinnare

Exc1Ck Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
Exc2Ck Teamplay's MiamiTone Ravn,Grålum
Exc3Ck Dejoyas Bombastic BalthazarIrene Lennstrand,Vårgårda
Exc4Ck Engelaiz CrozzEva Andersson,Fellingsbro
VG Bol's Remsen Cooler Annicka Nyberg,Göteborg
Exc Engelaiz CoutinhoAnna Karlsson,Gränna
VG Fribox IzorBjörn Gren,Helsingborg
VG Twinbox W's King CandyOdd Vidar Andresen,Sellebakk
Exc Typhoon's JackpotAmanda Fredin,Halmstad
Exc Ck Urban Legend's Handsome DukeTherese Karlsen,Sarpsborg

Unghundsklass Hanar   Vinnare

Exc1Ck Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Lindome
Exc2CkNORD JV-14 Honeybox Herman WrangelSofi & Joel Vilborg,Brottby
Exc3Ck Kärrängens KurtElisabeth Erlandsson,Jädraås
Exc4 Twinbox ValiantTorbjörn Johansson,Ronneby
Exc Hausse FreckJeanette Drevenhorn,Åsa
VG Kärrängens KlimpenMadeleine Häljeryd,Sandviken
- If Con TiliaElisabeth Wahlström,Karlskoga
- Teivik's ValevCatrine Lorensson,Alafors

Bruksklass Hanar

Exc1CkKORAD Engelaiz VancouverAnn-Marie Wallman,Kållered
Exc2CkKORAD Dunderboxer's AlfonsSofia Dunder,Karlstad
Exc3Ck Shirwalk's EmersonMarie Rand,Årjäng
Exc4Ck Hausse DryasKatarina Engevall,Falun
Exc Swedbox TntKarin Lehrman,Åmål

Öppenklass Hanar   Vinnare

Exc1CkSE V-13 Bodytalk's Every Inch A PlayboySanna Törnkvist,Kalix
Exc2Ck Levonnes Smokey The BanditAnna Hansson,Viskafors
Exc3Ck Aick Von AltenburgVeronica Frohlund,Mullsjö
Exc4Ck Carolinekilde's Limited EditionHeidi & Henrik Møller Thuesen,Odense N
Exc Boxillas BondInger Wedberg,Rävlanda
VG Cum Laude V RusticanaHelge Fjeld,Fetsund, Norge
VG Hausse DakotahAlexandra Bengtsson Sjösten,Malmö
VG Heros BalboaAmanda Palm,Tullinge
Exc Heros BizonKent Almstrand,Höllviken
Exc Huricane Con TiliaElisabeth Sundström,Örebro
Exc Ck Jipotimas FigaroSanna Törnkvist,Kalix
Exc KORAD Korad Mississippi Blues Von DonnerschweeGunilla Trangärd,Karlstad
Exc KORAD Murbergets GunvaldJoakim Bergström,Järlåsa
VG Okey-Dog KoenigseggSara Bergstrand,Malmö
Exc KORAD Shirwalk's ExsonAnkie Lindskog,Lysekil
Exc KORAD LPI Valsängen's ZalmiakFrida Wickström,Norrköping
VG KORAD Valsängen's ZorbitsFrida Wickström,Norrköping
Exc Von Ellinghaus ArdilesLena Andersson,Göteborg
- Golonkas HurricaneJan Mannheimer,Onsala
- Valsängen's ZombreroJohannes Nilsson,Stockholm

Veteranklass Hanar   Vinnare

Exc1CkIPOI SE V-10 SE V-09 SE UCH Boss Von BispusArne Og Eva Haugen,Rolvsøy, Norge

Championklass Hanar   Vinnare

Exc1CkDK UCH VDH CH Von Phobia AngeloHans Henrik Jensen,Aars
Exc2CkDK JV, DK UCH, VDHJGCH, BKJGCH, DECH Knarreborg's Duke DaniloKenneth Riis,Tommerup
Exc3CkKORAD IPOI SE UCH Jipotimas YinichiJill Mellström,Brottby
Exc4CkKORAD LPI DK UCH NO UCH CIB&CIE NO V-13 NORD V-14 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby

Juniorklass Tikar   Vinnare

Exc1Ck AmericanbeautyLeif Öjestedt,Kvissleby
Exc2Ck Engelaiz BrandyEva Jacobson/marlene Mussawir,Jonstorp
Exc3Ck Millneth's Just For MeCamilla Silfverberg,Tygelsjö
Exc4Ck Murbergets LovisAnette Och Thord Andersson,Österfärnebo
Exc Engelaiz CaseyKristina Ljungnér,Knäred
Exc Ck Engelaiz ChelseaCecilia Borgljung,Falun
Exc Hilda Hummelbos Fru DortheBirgitta Bachmann,Trollhättan
Exc CkSE JV-15 Rubigo Fly On BonnieMadeleine Winberg,Eskilstuna
Exc Teamplay's MedinaMoss Örjan O Gunn,Norge
Exc Två Kronors E E ChloéAndréa Hansson,Växjö
Exc Ck Två Kronors E E LeiaNikolina Stenström,Solna
Exc Ck Två Kronors E E LisMalin Hesser,Henån
- Farickos RicciSabina Sjölund,Vrena
- Farickos RivaLotta Johansson,Ingarö

Unghundsklass Tikar   Vinnare

Exc1Ck NJV-14 NORDJRV-14 Evita V RusticanaArne Og Eva Haugen,Rolvsøy, Norge
Exc2Ck Intense's RihannaSusanne Johansson,Finspång
Exc3CkSE JV-14 Elle V RusticanaHans Åhnström,Tullinge
Exc4Ck Prizefighter's Adorable ZoeCamilla Johansson/thomas Lundqvist,Ransta
Exc Ck Andilla's Glorious RockGunilla Berg,Mörarp
Exc Ck Hausse FhjördisHelena Andersson,Mangskog
Introduce Dolce VitaChristina Nilsson,Östhammar
- Kärrängens KalinkaJohanna Pers,79235

Bruksklass Tikar   Vinnare

Exc1Ck Teamwork ZaharaLena & Håkan Sehlin Samt Uppfödaren,Ljusterö
Exc2CkDK UCH, NO UCH, INT CH. Von Phobia BrinaTorben Beck,Randers Sö
Exc3CkKORAD Heros BiscayaTorbjörn Johansson C/o Johanna Rapp,Växjö
Exc4CkKORAD SE V-15 Engelaiz TestarossaYvonne Hollingworth,Åkersberga
Exc KORAD IPO/BHPI IPOI LPI Jipotimas ChaconneJill Halve,18697
Exc Susumi Suum CuiqueSusan Varg,Arvika
Exc SE VCH RLD N Två Kronors C Charmiga EstherAnnika Kroon,Falköping
Exc Ck Aglaia's DundranSusanne Löfström,Nora
Exc Ck Vekters LunaAgneta Lundström,Solna
- TJH RH KORAD RLD N Murbergets HelenaMicaela Iwarsson,Hudiksvall

Öppenklass Tikar   Vinnare

Exc1Ck Fribox HasselCarina Andersson,Landskrona
Exc2Ck Levonnes Sesto ElementoYvonne Hasselberg / Jessica Hasselberg,Uddevalla
Exc3CkKORAD LPI Heros BelizeJonna Nyström,Vänersborg
Exc4CkKORAD Solevita's AmethystAnders Holmberg,Tyresö
Exc Bodytalk's European DreamHelen Parneryd,Skellefteå
Exc Ck Boxerknock C'est La ViéCecilie Strømstad,Hosle
Exc SE VCH NO VCH Dejoyas Always-ShiningJenny Glans,Skara
Exc Dunderboxer's BubblanAnn-Charlotte Westerlund,Kil
Exc CkKORAD Genjoy's AnastasiaAnnika Ramhqvist,Strängnäs
Exc Golonkas HoneybeeAnnika Segander,44795
Exc Ck Jipotimas La BohémeJill Mellström,Brottby
Exc Jipotimas ToscaEmma Ölvstam,Örebro
Exc Mysslingens Sankta AgnesElisabet Andersson,Hammarö
- Farickos NanniniBengt Karlsson,Björkvik

Veteranklass Tikar

Exc1CkKORAD LPII SE UCH Jiao-Jiao's AkaciaBrittmari Jalmberger,Eskilstuna
Exc2CkLPII Cultrix CalimaIngrid Trip,Fristad
Exc3CkKORAD SE UCH Shirwalk's CanastaIngrid Tomulevski,Oslo Norge
Exc4CkKORAD IPO/BHPI IPOI IPOII SE UCH Jipotimas YangJill Mellström,Brottby
Exc Determin's PennylaneAnette Spång,Göteborg
Exc CkKORAD Engelaiz Miss SaigonEva Jacobson,Jonstorp
Exc KORAD SE UCH Engelaiz PlaymateJohanna Rapp,Växjö
- KORAD SE UCH Engelaiz Phantasy WitchPia Brändström,Kalmar

Championklass Tikar   Vinnare

Exc1CkKORAD LPI Engelaiz XpectationMia Ljung,Växjö
Exc2CkSE UCH Impressive's Baby BippaNina Persson,Landskrona
Exc3CkNO UCH Impressive's Betty BoopGunvor Og Knut Persen,Horten-Norge
Exc4CkKORAD AD SE UCH NO UCH C.I.B . Engelaiz ValpolicellaKristin Halle,Nordre Frogn, Norge
Exc CkDKCH, LUCH, PLCH Esperanza NostrumMalene Sparsø,Rødovre, DK
Exc CkKORAD LPII LPIII SE UCH Shirwalk's DestinyNinni Johansson,Gyttorp
Exc CkKORAD LPII SE UCH BH BSL1 RLD N Teamwork XplosionMaria Nilsson,Kristinehamn

Bästa Hanhundsklass

1IPOI SE V-10 SE V-09 SE UCH Boss Von BispusArne Og Eva Haugen,Rolvsøy, Norge
2DK UCH VDH CH Von Phobia AngeloHans Henrik Jensen,Aars
3 Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Lindome
4SE V-13 Bodytalk's Every Inch A PlayboySanna Törnkvist,Kalix
R-CertKORAD Dunderboxer's AlfonsSofia Dunder,Karlstad
SE UCH
CERT
KORAD Engelaiz VancouverAnn-Marie Wallman,Kållered

Bästa Tikklass

1CERT Teamwork ZaharaLena & Håkan Sehlin Samt Uppfödaren,Ljusterö
2 NJV-14 NORDJRV-14 Evita V RusticanaArne Og Eva Haugen,Rolvsøy, Norge
3KORAD LPII SE UCH Jiao-Jiao's AkaciaBrittmari Jalmberger,Eskilstuna
4 AmericanbeautyLeif Öjestedt,Kvissleby
R-CertDK UCH, NO UCH, INT CH. Von Phobia BrinaTorben Beck,Randers Sö

Bästa Junior

1 Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
2 AmericanbeautyLeif Öjestedt,Kvissleby

Bästa veteran

1KORAD LPII SE UCH Jiao-Jiao's AkaciaBrittmari Jalmberger,Eskilstuna
2IPOI SE V-10 SE V-09 SE UCH Boss Von BispusArne Og Eva Haugen,Rolvsøy, Norge
 

Resultatlistan genererad 2018-10-17 08:09:40

SvbShow v1.1.0 Copyright 2015, Svenska Boxerklubben.