OBS! Preliminära resultat!

Upptäcker du något fel i resultatlistan kontakta tävlingskommittén .

Resultat från Svenska Boxerklubben NVLO boxerspecial i
Örebro Brukshundklubb 2018-05-01

Domare: Marek Lewandowski

 

 

BIR

BIM

Teamwork Abra Kadabra

Levonnes Tumbleweed

 

 

KvalPlacHundÄgare

Valpklass hanar 4-6 månader

1Hp Intense's SpidermanInger Sjöberg,Borlänge
- HeroKerstin Liljestrand,Värmskog

Valpklass hanar 6-9 månader

1Hp Florramitz Galantus CariotAnn-Britt Götesson,Västerås
2 Kärrängens Mulle-MeckPeter Rosenqvist,Sollentuna

Valpklass tikar 6-9 månader

1Hp Murbergets SelmaErica Broström,Karlstad
2Hp Terra Nova Optima GrataRuta Lisinskiene,1640, Råde
3Hp Kärrängens Stella StjärnströsselElisabet & Jan Andersson,Hammarö
4Hp Florramitz Glorie CornelliIngrid G Vetterholm,Enköping
ElviraYvonne Marberg,Örebro
Hp Kärrängens Boxern BuffaGun-Marie Odelberg Jönsson,Östersund
Hp Kärrängens Daisy-DieselAgneta Pettersson,Oxelösund

Bästa Hanvalp

1Hp Intense's SpidermanInger Sjöberg,Borlänge
2Hp Florramitz Galantus CariotAnn-Britt Götesson,Västerås

Bästa Tikvalp

1Hp Murbergets SelmaErica Broström,Karlstad
2Hp Terra Nova Optima GrataRuta Lisinskiene,1640, Råde
3Hp Kärrängens Stella StjärnströsselElisabet & Jan Andersson,Hammarö
4Hp Florramitz Glorie CornelliIngrid G Vetterholm,Enköping

Bästa valp

1Hp Intense's SpidermanInger Sjöberg,Borlänge
2Hp Murbergets SelmaErica Broström,Karlstad

Juniorklass Hanar

Exc1Ck Intense's Red StarPer Akterius,Torslanda
Exc2Ck Winbergs Twist And ShoutMaja Axelsson Svancar,Torshälla
Exc3 Winbergs Here Comes The SunHannes Törnqvist,Stockholm
Exc4 Dardariel Fender EddaMarie Wallberg,Svärdsjö
VG Pugbox Little Prince OscarPetra Laveno,Forshaga

Unghundsklass Hanar

Exc1Ck Engelaiz FamousAnna Mild Ackrell,Västervik
Exc2Ck Twinbox Z's BernadoBerthold Franzén,Norrköping
Exc3 Kärrängens JokerYwonne Fridlund-Lindquist,Hammarö
Exc4 Farickos UlisesStefan.sundblad@citytelecom.se,Stockholm

Bruksklass Hanar

Exc1CkKORAD SPH I Engelaiz CoutinhoAnna Karlsson,Gränna

Öppenklass Hanar

Exc1Ck Levonnes TumbleweedEva Norrby,Lyrestad
Exc2Ck Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
Exc3Ck Hummer V RusticanaIzak Rusticus C/o Hans Åhnström,Tullinge
Exc4Ck Teamwork Banana JoeMalin Krook,Örebro
VG Boxplay Dark And DeliciousYvonn Lindqvist,Vendelsö
Exc Hjälm's Alexander OvechkinAnna Andersson,Värmdö
Exc Michelangelo Dei Cavalieri TemplariLotta Johansson,Ingarö
Exc KORAD Murbergets GonzoAnette Andersson,Österfärnebo
Exc KORAD SE VCH Mysslingens HariboCarl Björkqvist,Björklinge
Exc Roxmo's DiktatorPatrik Avrin,Vendelsö
Exc Teamwork BlairMaria Chronholm,Örebro
- BilboMaria Lindh,Finnerödja
- Kärrängens KodaEnström Magnus,Arboga

Veteranklass Hanar

Exc1CkKORAD Teamwork Upp O NerKarlsson Jeans,Örebro
Exc2CkKORAD LPI SE UCH NORD V-14 C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK V-17 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby

Championklass Hanar

Exc1CkKORAD SE UCH SPH I Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Kungsbacka
Exc2CkN UCH, LV JCH Napmary's Incredible DreamRuta Lisinskiene,1640, Råde
Exc3CkIPOI SE UCH Dahli V RusticanaHans Åhnström,Tullinge

Juniorklass Tikar

Exc1Ck Farickos ViciBengt Karlsson,Björkvik
Exc2Ck Portofino NostrumSusanne F. Lund-Jensen,Holstebro
Exc3 Intense's Red SoxMikaela Julin,Åkersberga
Exc4 Farickos VeniAnna Edberg,Bålsta
VG Hjälm's Charlotte KallaAnneli Brattgård,Stenhamra
Exc Wendy-BernetteMarita Persson,Hällefors

Unghundsklass Tikar

Exc1Ck Rubigo Kitty HawkÅsa Danielsson,Stockholm
Exc2Ck Big Heart's QuickstepKajsa Paulson,Drottningholm
Exc3 Intense's Red RoseSusanne Johansson,Finspång
VG Bosarawi's Roxie OgSusanna Bergman,Sigtuna

Bruksklass Tikar

Exc1CkSPH I Seganders PaisteKatarina Magnusson,Avesta
Exc2CkKORAD LD STARTKLASS SPH I Engelaiz ConjureLise-Lotte Kihlström,Malung
Exc3CkSPH I Engelaiz ChelseaCecilia Borgljung,Falun

Öppenklass Tikar

Exc1Ck Teamwork Abra KadabraÖstlund Holmsten Maritha,Gyttorp
Exc2CkSE JV-16 NO JV-16 Mythique's CerseiJanet Johansson,Västerås
Exc3CkSE JV-14 Elle V RusticanaHans Åhnström,Tullinge
Exc4 Siggbergs Coco ChanelSofi & Joel Vilborg,Brottby
VG LD STARTKLASS Albinsson's Blixtrande RonjaIngegerd Wiren Johansson,Segmon
VG BiancaÅsa Larsson,Lindesberg
VG Boxplay Drop Dead BeautifulMonica Jönsson,Nacka
Exc Mysslingens Foxy LadyKerstin Sigfridsson,Mölnbo
VG Shoestring's Good Golly Miss MollyJohanna Robertsson,Färentuna
- BentiSara Wallman,Ringarum
- Teamwork AfricaEva Smedjeborg,Dyltabruk

Veteranklass Tikar

Exc1CkKORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda
Exc2CkKORAD LPIII SE UCH SE BCH RLD N SPH III Shirwalk's DestinyNinni Johansson,Gyttorp
Exc3Ck Boxolas UtopiaOla Stålberg,Karlskoga

Championklass Tikar

Exc1CkKORAD SE UCH SE JV-13 SPH I Siggbergs Mythical SupernovaJanet Johansson,Västerås
Exc2CkKORAD SE UCH SE JV-15 LD STARTKLASS SPH I Rubigo Fly On BonnieMadeleine Winberg,Eskilstuna
Exc3KORAD SE UCH SPH I SÖKH I Heros BiscayaJohanna Rapp,Växjö
Exc4KORAD SE UCH SPH I Engelaiz AtlantaMalin Andersson & Marlene Mussawir,Göteborg

Bästa Hanhundsklass

1 Levonnes TumbleweedEva Norrby,Lyrestad
2 Engelaiz FamousAnna Mild Ackrell,Västervik
3KORAD SE UCH SPH I Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Kungsbacka
4 Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
CERTKORAD SPH I Engelaiz CoutinhoAnna Karlsson,Gränna

Bästa Tikklass

1 Teamwork Abra KadabraÖstlund Holmsten Maritha,Gyttorp
2KORAD SE UCH SE JV-13 SPH I Siggbergs Mythical SupernovaJanet Johansson,Västerås
3 Farickos ViciBengt Karlsson,Björkvik
4 Rubigo Kitty HawkÅsa Danielsson,Stockholm
R-CertKORAD LD STARTKLASS SPH I Engelaiz ConjureLise-Lotte Kihlström,Malung
CERTSPH I Seganders PaisteKatarina Magnusson,Avesta

Bästa veteran

1KORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda
2KORAD Teamwork Upp O NerKarlsson Jeans,Örebro
 

Resultatlistan genererad 2018-06-24 22:30:20

SvbShow v1.1.0 Copyright 2015, Svenska Boxerklubben.