OBS! Preliminära resultat!

Upptäcker du något fel i resultatlistan kontakta tävlingskommittén .

Resultat från Svenska Boxerklubben MÖLO boxerspecial i
Vilsta Friluftsområde, Eskilstuna 2018-08-26

Domare: Gustaff Van Den Bosch, Belgien

 

 

birbim

BIR

BIM

SE JV-16 NO JV-16 Mythique's Cersei

RLD N Teamwork Banana Joe

 

 

KvalPlacHundÄgare

Valpklass hanar 4-6 månader

1Hp Boxplay Extremly PlayfullAnnika Hillberg,Åshammar
2Hp Murbergets UlrikAnette Andersson,Österfärnebo
3Hp Mythique's ElrondEva Hermansson,Hallsberg
4Hp Roxmo's HypnosMaria Hellgren,Nyköping
Farickos Walter GropiusKerstin Weldes,Västerås
Mythique's EliLisa Stridh Carlson,Västerås

Valpklass hanar 6-9 månader

1Hp Noerklit's ErwinAnette Andersson,Österfärnebo
2Hp Anchors Aweigh Of KellaneyEmma Sörensen,Hallstahammar

Valpklass tikar 4-6 månader

1Hp Roxmo's GnistraNinni Johansson,Gyttorp
2Hp Big Heart's Splendid BeatTowe Melander,Nykvarn
3Hp AilaLinn Björkman,Kyrkhult
4Hp Roxmo's GlimraJan Lundevall,Enköping
Hp Big Heart's Simply The BestAnn Hjorth,Solna
Hp Murbergets UlrikaCamilla Wernersson,51290
Hp Mythique's EowynSusanne Ridderholt,Nora
Hp Roxmo's GlänsaMaria Göransson,Västerås

Valpklass tikar 6-9 månader

1 Charmene Floyd Fender EddaRose- Marie Sternberg,Kolbäck

Bästa Hanvalp

1 Boxplay Extremly PlayfullAnnika Hillberg,Åshammar
2 Noerklit's ErwinAnette Andersson,Österfärnebo
3 Murbergets UlrikAnette Andersson,Österfärnebo
4 Anchors Aweigh Of KellaneyEmma Sörensen,Hallstahammar

Bästa Tikvalp

1Hp Roxmo's GnistraNinni Johansson,Gyttorp

Bästa valp   Vinnare

1 Roxmo's GnistraNinni Johansson,Gyttorp
2 Boxplay Extremly PlayfullAnnika Hillberg,Åshammar

Juniorklass Hanar

Exc1Ck Winbergs Twist And ShoutMaja Axelsson Svancar,Torshälla
Exc2Ck BosseKarina Westher,Sexdrega
Exc3Ck Birkeboxer TiagoHanna Lagerholm,Knivsta
VG4 AstonCamilla Wernersson,51290
VG De La Pi's Överste ÖrnieAnna Welin,Julita

Unghundsklass Hanar

Exc1Ck Engelaiz FamousAnna Mild Ackrell,Västervik
Exc2Ck Swedami Impossible BoyKristina Rashem,Leksand

Öppenklass Hanar

Exc1CkRLD N Teamwork Banana JoeMalin Krook,Örebro
Exc2Ck Prizefighter's Yippie-Kie-Yae M-FSofia Planeskog,Saltsjö-Boo
Exc3Ck Levonnes TumbleweedEva Norrby,Lyrestad
Exc4CkKORAD Nextboxers AkillesLisa / Joanna Miklos,Hökerum
Exc KORAD Engelaiz BreezeLinda Antonsson,Nödinge
VG Farickos UlisesStefan Sundblad,Sth
VG Michelangelo Dei Cavalieri TemplariLotta Johansson,Ingarö

Veteranklass Hanar

Exc1CkKORAD LPI SE UCH NORD V-14 C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK V-17 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby

Championklass Hanar

Exc1CkKORAD SE UCH SPH I Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Kungsbacka

Juniorklass Tikar

Exc1Ck Murbergets RonjaJens Stonelöf,Västerås
Exc2Ck SallyLinda Rundqvist,51694
Exc3Ck SelmaKarina Westher,Sexdrega
Exc4Ck De La Pi's Önskvärda ÖnskaKristin Bergström,Järlåsa
VG EsterElisabeth Lundin,Täby
VG Farickos VeniAnna Edberg,Bålsta
VG Farickos ViciBengt Karlsson,Björkvik
VG Hjälm's Charlotte KallaAnneli Brattgård,Stenhamra
VG Kärrängens Stella StjärnströsselElisabet & Jan Andersson,Hammarö
- AsiaIngrid Andersson,Tierp
- Kärrängens Daisy-DieselAgneta Pettersson,Oxelösund

Unghundsklass Tikar

Exc1Ck Twinbox Absolut Wild TeaErik Torén,Mariefred
Exc2Ck Casablanca HerkimerElina Gustafsson,Hamneda
Exc3 Wendy-BernetteMarita Persson,Hällefors

Bruksklass Tikar

Exc1CkSPH I Engelaiz ChelseaCecilia Borgljung,Falun
Exc2CkSPH I Seganders PaisteKatarina Magnusson,Avesta

Öppenklass Tikar

Exc1CkSE JV-16 NO JV-16 Mythique's CerseiJanet Johansson,Västerås
Exc2Ck Rubigo Kitty HawkÅsa Danielsson,Stockholm
Exc3Ck De La Pi's Ypperliga YvonneKristin Bergström,Järlåsa
Exc4Ck Farickos RivaLotta Johansson,Ingarö
Exc CkKORAD Kärrängens KalinkaElisabet & Jan Andersson,Hammarö
Exc CkKORAD Millneth's Just For MeCamilla Silfverberg,Tygelsjö
Exc Ck Roxmo's DilemmaEva Källberg,Västerås
Exc Ck Siggbergs Coco ChanelSofi & Joel Vilborg,Brottby
- Mythique's CairaJanet Johansson,Västerås

Veteranklass Tikar

Exc1CkKORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda

Championklass Tikar

Exc1CkKORAD SE UCH SE JV-13 SPH I Siggbergs Mythical SupernovaJanet Johansson,Västerås
Exc2CkKORAD SE UCH SE JV-15 LD STARTKLASS SPH I SPH II Rubigo Fly On BonnieMadeleine Winberg,Eskilstuna
Exc3CkKORAD BH CH IPOI SE UCH Prizefighter's Adorable ZoeCamilla Johansson & Thomas Lundkvist,Ransta
Exc4CkKORAD SE UCH LD STARTKLASS SÖKH I Twinbox W's Sugar RushAnn Wanker,Yngsjö

Bästa Hanhundsklass

1RLD N Teamwork Banana JoeMalin Krook,Örebro
2KORAD SE UCH SPH I Swedbox X-ItHarry Dahlgren,Kungsbacka
3 BosseKarina Westher,Sexdrega
4 Winbergs Twist And ShoutMaja Axelsson Svancar,Torshälla

Bästa Tikklass

1SE JV-16 NO JV-16 Mythique's CerseiJanet Johansson,Västerås
2CERTSPH I Engelaiz ChelseaCecilia Borgljung,Falun
3KORAD SE UCH SE JV-15 LD STARTKLASS SPH I SPH II Rubigo Fly On BonnieMadeleine Winberg,Eskilstuna
4 Rubigo Kitty HawkÅsa Danielsson,Stockholm
R-CertSPH I Seganders PaisteKatarina Magnusson,Avesta

Bästa veteran

1KORAD LPI SE UCH NORD V-14 C.I.B & C.I.E & NORD UCH DK V-17 Honeybox Future DreamSofi & Joel Vilborg,Brottby
2KORAD LPI SE UCH Engelaiz UmbraMarlene Mussawir,Västra Frölunda
 

Resultatlistan genererad 2018-12-16 19:27:45

SvbShow v1.1.0 Copyright 2015, Svenska Boxerklubben.